Karwendel

Tirool, Karwendel - Puhkus Austria alpides, on nauding nii kehale, kui hingele. Suurepärane ja unikaalne võimalus matkata imeliste vaadetega radadel, samas nautida ehedat alpielu. Matk on kohandatud selliselt, et see vastaks igaühe võimetele ja soovidele - kellele adrenaliinirohkem, kellele vähe rahulikum. Sobilik matkapuhkus ka neile, kes ei ole enne mägimatkal käinud.

3 juuli õhtul koguneme kas Bad Tölzis või Lenggries´is, nii kuidas eelnevalt kokku lepime. 3 juuli ööbimine ei sisaldu hinnas ja selle saab igaüks enda soovide kohaselt vaadata. Järgmisel hommikul viib buss meid matka alguspunkti (sisaldub hinnas). Täpsemad juhised arutame õhtul läbi, bussile lähme koos matkajuhiga.

Bad Tölz on kuulus 1845 aastal avastatud joodiallika poolest. Praegu võib kohalikke naturaalseid joodist tooteid osta apteegist:  Kur-Apotheke Bad Tölz

4 juuli, esimene matkapäev, marssruudil Hinterriss – Falkenhütte. Teekond: Hinterriss – Johannestal – Väike Ahornboden – Spielissjoch (soovi korral Mahnkopf 2093m)  – Falkenhütte. Tegemist on kerge matkaga, mis on heaks soojenduseks järgmistele päevadele. Õpime õiget mägimatka tehnikat, navigeerimist, kõike, mida mägedes matkamine eeldab, seal hulgas reaalset võimalust saada üle kõrguse kartusest.

Ööbimine mägihütis vastavalt valikule, kas laagris, kaheinimese toas või ühistoas.

 

1921 aastal ehitatud traditsiooniline puitmaja mägede huvilistele asub Karawendeli looduspargi südames, ervitades oma külalisi päikeseterassi ja Tirooli toitudega. 

↑980 m, ↓60m, 5 tundi, 14 km (soovi korral lisandub Mahnkopfi tipp ↑↓ 290 m, 2 tundi) 

5 juuli, teine matkapäev, marssruudil: Falkenhütte – (soovi korral Gamsjoch 2452 m) – Eng – Panoramweg – Binsalm.

Binsalmis ööbime 2 ööd. Tegemist on 1500 m kõrgusel asuv eheda alpitaluga, avatud kamina, traditsioonilise Tirooli köögiga. Lõõgastuda on võimalik  väikses sooja mäeveega välibasseinis, millest avaneb panoraamvaade Tirooli mägedele.

 

Kellel soovi, saab pidutseda koos kohalikega, elava muusika saatel.

Ööbimine vastavalt valikule, kas laagris, kaheinimese toas või ühistoas.

Play Video

↑532 m, ↓874m, 4 tundi, 10 km (soovi korral lisandub Gamsjoch tipp ↑849↓ 249 m, 3 tundi) 

6 juuli, on võimalik valida matk vastavalt füüsilistele võimetele ja oma soovile. Aitan kokku panna vastavalt igaühe võimetele, soovidele ning raskemal ja keerukamal olen ise kaasas. Soovitan matka Sonnjoch (2458 m) tippu, mis orjenteeruvalt võtab aega 5 tundi ja sisaldab endas 1000 m tõusu ja sama palju laskumist.

Kellel soovib võib loomulikult ka lihtsalt lõõgastuda ja vaateid ning ehtsat Tiroli atmosfääri nautida.

 

7 juuli, matkamine üle Lamsenjochi Schwazi, kus ööbime. Schwaz oli 15-16 sajandil Euroopa kaevanduskeskus ja Austrias suuruselt teine linn oma erakordsete hõbeda-ja vasemaardlate pärast. Ligikaudu 85% kogu maailmas toodetud hõbedast pärines siit. Soovijatega külastame ka hõbedakaevandus muuseumi.

Soovijatele Wolfsklammi matk/külastus

↑495 m, ↓1452m, 6 tundi, 16 km 

8 juuli Swarovski  kristallimaailma külastus. See maagiliselt särav ning luksuslikult elegantne muuseum ei jäta kedagi ükskõikseks, olles oma ajatute eksponaatidega inspiratsiooni allikas mistahes eluvaldkonna inimesele. Õhtuks jõuame Innsbrucki.

9 juuli, sõit lennujaama, lend Tallinnasse, kes soovib, jääb omal käel Austriat nautima, saades ka järgnevatel päevadel igakülgset abi ja tuge matka korraldajalt.

Küsi lisainfot : info@chillen.ee

Toimumise aeg: 4-8 juuli 2024
Hind: ühele inimesele ööbimisega:
laagris 430 EUR
mitme inimese toas 460 EUR
kaheinimese toas 515 EUR         Hind sisaldab:                       

  • 5 ööbimist (nendest 3 mägihütis) hommikusöökidega, 
  • kohalikku transporti Bad Tölzist Innsbruckini,
  • matkajuhi/giidi/tõlgi teenust kogu matka vältel

Matka raskusaste: algajatele, T2

Grupi suurus: kuni 12 inimest

Lisanduvad lennupiletite, söögi ning esimese ööbimise ja atraktsioonide maksumused.  Loomulikult saab abi, nõu lennupiletite hankimisel ja nö juhendamist Tallinnast alates. Soovitatav on lennata Tallinn – München; Innsbruck – Tallinn või  Tallinn – München – Tallinn. Täpsemad kohale jõudmise juhised broneeringu teinud inimestele. Grupi suurus kuni 12 inimest. Samas saab Austriasse saabuda soovi korral ka varem ning lahkuda hiljem, kuidas endale mugavam ja sobivam on.

Võimalik osta tervikpakett (lennupiletid, transfeerid, söök), hind sõltub hetke lennupiletite hinnast.

 

 

Mida pakkida kaasa (käesolev mägedesse matkama minek erivarustust ei vaja) vt ka täpsemalt rubriigist varustus: 

  • Seljakott – mis on kinnitatav ka puusadelt, pakitult koguraskusega soovitatavalt mitte üle 8 – kg (kehvema füüsilise vormi korral) ja 12 kg (parema füüsilise vormi korral). Matkata tuleb koos seljakotiga, va tipud.

  • Matkasaapad – ulatuvad üle pahkluu

  • Matkakepid

  • Ööbimine mägihütis Austria alpides nõuab ka hüti magamiskoti olemasolu

Kindlustus: piisab Swedpanga krediitkaardi kindlustusest või tavalisest reisikindlustusest, mis katab kuni 3000m kõrgusel matkamise (erivarustust ei kasuta).

Lendamisest: Sihtkohta lendamisel võta ainult käsipagas, kuna paneme kokku ühe äraantava pagasi, kellel on vaja midagi ära anda. Arvestada – kõik, mis kaasa võetakse, tuleb kogu matka vältel kaasas kanda! Täpsem info maili teel.

 

Tasumise info: 
Broneerimistasu 100 EUR
Kui soovid ööbimisel kindlat toa tüüpi, on vaja broneering teha enne 01/03/2024

29/03/2024 seisuga kaheseid tubasid enam broneerida ei ole võimalik.