Soovitusi mitmepäevaseks matkaks

Mitme päevasel matkal mägedes tuleb kindlasti pöörata tähelepanu õigele riietusele ning jalatsitele.

 

Riietus: Kuna ilm ja temperatuur võivad mägedes väga kiiresti muutuda, siis riietus peab olema vee ja tuule kindel, hingavast materjalist. Ideaalne on topelt jakk: mis koosneb ala ja üle jakist. Jopet saab kanda koos või eraldi, mille tulemuseks on sibulaprintsiip. Püksid ideaalvariandis on reguleeritavad või lühikesed ja pikad. Hingav alussärk. Ära ei tohi unustada ka matkasokke ning sooja pesu, soojal ajal ka ujumisriideid.

Jalatsid: matka jalatsid peavad ümbritsema pahkluud, tagades ühteaegu maksimaalse toe ja vajaliku stabiilsuse. Ideaalsed jalatsid on hingavast ning veekindlast materjalist, kuna hoiavad jalad kuivad. Kõige paremad on nakkuva tallaga jalatsid (vihm, libedad kivid jne)

 

Seljakott: peab toetuma puusadele, ehk siis mitmest kohast kinnitatav.

Matkavarustus peab alati sisaldama vihmakeepi, mis siis, kui mõnikord jääbki sellel ülesandeks vaid istmepadjaks olemine. 

 

Hügieenitarbed (väiksed pakendid).

 

Esmaabi tarbed: medikamendid, mida peab iga päev võtma; valuvaigisti; plaaster; villiplaaster; side; antiseptik.

 

Päikesekaitse: müts; päiksekreem.

 

Kerge, mugav õhturiietus.

 

Laetud akuga telefon, akupank

 

Söök ja jook (vett min 3 liitrit).

 

Sularaha, kuna mägihüttides on võimalik lisateenuste eest tasuda vaid sularahas.

 

Kuna kogu varustuse kanname kaasas, siis mida kergem on kott, seda nauditavam on matk. Kui tavajuhul on seljakoti optimaalne raskus 1/3 inimese kehakaalu st, siis mägimatkal seda ei soovita – kui eesmärk on nautida, mitte tegeleda kogu aeg eneseületamisega.

 

NB! Tegemist juhitud grupimatka puhul vajaliku varustusega. Kui matkata üksi, on ka nimekiri pikem.

 

Ja üsna tihti on mägedes ette tulemas päevi, kus ka kõige õigem varustus ei aita ilmastikutingimuste vastu. Ehk siis romantilisi ja meeliülendavaid vaateid võib varjata paks udu. Seega kuulub varustusse kindlasti suur hulk optimismi ja kannatliku meelt: