Soovituslik reisikava Balile 14. päevaks

1. päev:

Sõitke taksoga lennujaamast Ubudisse ning peatuge Abipraya Ubud hotellis. 

2. päev:

Minge ekskursioonile, mis sisaldab Monkey Forest`it, Tegallalang`i riisipõlde, Kintaman`i mäelt vaadet Baturi vulkaanile, Bali Catpoo Chino kohviistandust, Tegenungan`i juga ning paluge ennast viia ka traditsioonilisse Bali majja Bataun`i külas. 

3. päev:

Võtke päev puhkamiseks ja päevitamiseks ning uudistage ümbrust ja lähedalasuvaid templeid ( näiteks Ubud Palace ja Saraswati Temple)

4. päev: 

Teise ekskursioonina minge Tamblingan`i 3-kilomeetrisele džunglimatkale, mille lõpus saate sõita kanuuga üle Tamblingan`i järve, kus ootab ees Gubug`i tempel. Soovi korral paluge matka läbiviijal viia ennast teise traditsioonilisse majja, kus pakutakse Balile kohaseid toite. Päeva lõpetuseks külastage Banyumala koske ning laske giidil ennast järgmisesse ööbimispaika, Kutas asuvasse Palm Beach Hotel Bali`sse viia.

5. päev:

Puhake ekskursioonist jalgu ja kasutage hotelli poolt pakutavat massaaži teenust.

6. päev:

Võtke aega nautimaks randa ja kohalikku elu. Einestage rannaäärses restoranis nimega Boardwalk Restaurant Bali.

7. päev: 

Sõitke taksoga Jimbarani ning ööbige Fox Hotel Jimbaran Beach`is. Veetke aega rannas ning einestage seal asuvates restoranides, mis on populaarsed just mereandide poolest.

8. päev:

Võtke ette jalgsi retk 6,6 km kaugusel asuvasse Honeymoon Beach`i.

9. päev:

Hommikul alustage jalgsi teekonda 11 km kaugusel asuvasse Taman Asih Bingin Homestay`sse, Uluwatus. Kui teile meeldivad suured lained, siis on kohustuslik külastada hotelli lähedal asuvat Dreamland Beach`i. 

10. päev:

Käige Uluwatus ringi ning einestage restoranis nimega Ours Uluwatu.

11. päev:

Suunduge 5,5 km lõunapoole, kus asub järgmine ööbimispaik Waroeng Surya Home Stay. Tehke aega parajaks Uluwatu rannas ning jalutage kella 16.00-ks 2 kilomeetri kaugusel asuvasse Uluwatu templisse. Jalutage promenaadil ning seejärel minge vaatama seal samas toimuvat igaõhtust Kecak`i tantsu. 

12. päev:

Võtke takso ja käige Keramas`i musta liivaga rannas. Seejärel laske ennast taas Kutasse viia ning viimaseks majutuskohaks võtke Satriya Cottages hotell.

13. päev: 

Eelviimase päeva saate soovi korral pühendada poodlemisele.

14. päev:

Nautige veel viimast päikest ning suunduge Ngurah Rai lennujaama, 4 km kaugusel hotellist.

Antud kava on mõeldud matka- ja spordihuvilistele, kelle eesmärk on liigelda võimalikult palju jala.

Kõik jalgsi liikumised võib asendada takso või mootorrattaga, kuid jalgsi käies saate Bali kohalikust elust suurema elamuse ning rohkem meeldejäävaid hetki.

Ekskursiooni giidideks soovitan Ferdinand Wenti`t või tema venda, kelle leiab Facebookis Ino Bali nime alt.

 

Reisikava lühiversiooni leiate alt: