4 päevane matk Brandenbergi Alpides

1. päev: Voldöppergi mägi

Matka pikkus 10 km;  Kestvus  6 h;  Tõus  984 m;  Laskumine  610 m

Esimene päev viib meid Kramsachi külast üle Voldöppbergi mäe Brandenbergi. Tõuseme alpiniidude ning metsa vahelt mäkke. Kõrgeim punkt matkal on Voldöppergi tipp 1509 meetri kõrgusel. Tipust avaneb suurepärane vaade Reintaleri järvele (Reintalersee) ja Alpbachi piirkonnale. Seejärel laskume mööda metsateed Brandenbergi. Ööbime hubases hotellis, mis kostitab meid õhtul 3 käigulise menüüga. Külakeses on pood, kus saame vajaduse korral täiendada söögi ja vee varusid.

2. päev: Kienbergi mägi

Matka pikkus 19,3km; Kestvus 7h; Tõus 1198 m; Laskumine  1451 m

Teine päev algab külateega, mis viib Kienbergi mäe jalamile, kus tõuseme läbi metsa ning üle alpiniitude Kienbergi mäele, mille kõrguseks on 1786 meetrit. Mäe tipp on järsem ning selle ületamine adrenaliinirohkem, kui esimese päeva mägi. Laskume mööda metsateed Pineggi külakesse, kus ootab meid ööbimine ja 3 käiguline õhtusöök äärmiselt külalislahkes külalistemajas.

3. päev: Zireiner See järv ning Rosskogel mägi

Matka pikkus 19km; Kestvus 8h; Tõus 1371m; Laskumine 473m

Kolmas päev viib meid lummava Zireiner See järve äärde, mida õigusega kutsutakse looduslikuks kalliskiviks, keset mägesid. Selle päeva kõrgemad tipud on: Kreuzeinjoch (1702m) ja Roßkogel (1940m). Õhtuks jõuame 1576 meetri kõrgusel asuva Bayreuther hütini. Hütt on tõeline matkajate paradiis – imelise lõunasse avaneva väliterrassiga ning lihtsa sisustusega. Ööbime ühistoas, koos teiste matkajatega ning õhtustame imelist mägede panoraami vaadates. NB! Hütis on olemas elementaarsed ruumid WC, kraanikausid, kuid puudub dušši võimalus. 

4. päev: Bayreuther Hütte - Erfurter Hütte-Maurach

Matka pikkus 12km; Kestvus 8h; Tõus 1040m; Laskumine 1640 m

Neljas ja kõige adrenaliinirohkem päev viib meid üle Rofani Sonnwendjochini (2224m) ja sealt Rofani tippu (2259 m). Tegemist on matka kõige keerulisema teekonnaga. See on ainulaadne mägimaastik, mida iseloomustavad erinevad karstivormid ja järsud kaljuseinad. Teekonnast võib ka loobuda, juhised lõpp punkti saamiseks saab matkajuhilt. Jõudes Erfurteri Hütini, laskume Maurachi linnakesse, kes soovib võib kasutada laskumisel köisraudteed.

Ilm sihtkohas hetkel

Maurach Tyrol Austria
märts 1, 2021, 2:34 e.l.
Clear
Clear
-4°C
real feel: -3°C
humidity: 76%
wind speed: 1 m/s NE
UV-Index: 0
sunrise: 6:53 am
sunset: 5:58 pm